Masáž po porodu s přírodními oleji: Vše, co byste měli vědět

Masáž po porodu s přírodními oleji: Vše, co byste měli vědět

Úvod k masážím po porodu

Ahoj, dneska se na chvíli zastavíme u tématu, které je trochu intimnější, ale zároveň nesmírně důležité. Jsme v období, kdy spousta žen, stejně jako moje milovaná polovička Nikola, prochází magickým procesem mateřství. A protože se věnuji zdravému životnímu stylu a rád sdílím tipy, jak se cítit co nejlépe, nemohl jsem opomenout téma masáží po porodu. Jsou totiž jedním z klíčů k rychlejší regeneraci a pohodě.

Význam masáží po porodu

Když mluvíme o masážích po porodu, je dobré mít na paměti, že nejsou jen o relaxaci, kterou si každá nová maminka zaslouží. Mají skvělý vliv na fyzickou regeneraci těla, mohou pomoci s bolestí, podpořit krevní oběh a usnadnit odstraňování přebytků vody v těle. Jde o starou praxi, která má kořeny v tradicích po celém světě. A jak už to bývá, i tady se příroda ukazuje jako nejlepší pomocník. Proto se dnes zaměřím na přírodní oleje, které jsou pro tuto činnost jako stvořené.

Kdy začít s masážemi a na co dát pozor

O tom, kdy začít s masážemi po porodu, se vedou různé debaty. Zpravidla se říká, že byste měla počkat alespoň šest týdnů, ale vždy je to individuální a mělo by to být schváleno lékařem. Vzpomínám si, jak Nikola byla po prvních týdnech po porodu netrpělivá, ale zdraví je přece jen na prvním místě. Pozor si také dejte na to, abyste neprováděli masáže na místech s kožními onemocněními, poporodních stehy nebo když je přítomný zánět nebo horečka.

Volba správného přírodního oleje

Na trhu existuje mraky olejů a každý slibuje to nejlepší. Co jsem ale pochopil, je to, že nejdůležitější je kvalita a přirozenost. Obvykle doporučuji oleje, které jsou za studena lisované a organické. Bez přidaných chemikálií, bez parabenů, prostě čistá příroda. Například mandlový olej je bohatý na vitaminy a je známý pro své zvláčňující vlastnosti, což je pro citlivou pokožku po porodu ideální.

Jak aplikovat masáž s přírodními oleji

Masáž by měla být příjemným zážitkem, proto je důležité, aby byla prováděna v poklidné atmosféře. Teplé prostředí, jemná hudba, a nezapomeňte olej mírně ohřát v dlani – to vytváří skvělou startovací rampu pro masážní terapii. Jemnými, ale přitom pevnými tahy pak můžete olej vmasírovávat do pokožky. A konečně, volný den a čas jen pro sebe, bez starostí, ano, to je třešnička na dortu.

Benefity používání olejů při masáži

Není olej jako olej, a každý má svoje kouzlo. Mandlový olej je, jak jsem zmínil, skvělý pro jeho vyživující vlastnosti a je super na citlivou pokožku. Kokosový olej má zase krásnou vůni a je fantastický pro své antibakteriální účinky, které chrání pokožku. A jojobový olej? Tě ten zase hydratuje na jedničku a je lehký, takže neucpává póry. Každý z nich může mít i své specifické benefity, jako je podpora elasticity pokožky nebo ulevování od svalových křečí.

Přírodní oleje a aromaterapie

Přírodní oleje a aromaterapie jdou ruku v ruce jako dobrý humor a sluneční den. Aromaterapie by mohla být ještě dalším boostem pro mentální a emoční pohodu. Například levandulový olej má ukázněné uklidňující účinky, a pokud se vám podaří jej zařadit do večerní masáže, slibuju vám, že vám spánek přijde jako požehnání. A nebojte se experimentovat s různými vůněmi. Kdo ví, třeba se stane váš nový odpočinek právě masáž s ylang-ylang olejem, který údajně podporuje pocit blaženosti.

Závěrečné tipy a triky pro masáže po porodu

Zapomeňte na myšlenku, že masáž po porodu je něco, co si zaslouží jen celebrita. Je to pro každou ženu, která si vyšla skrz náročným procesem mateřství. Zkuste masáž integrovat jako součást vašeho týdenního „mě“ času. Je to způsob, jak se vzájemně spojit s vaším tělem. Pokud je to možné, najděte si kvalifikovaného maséra specializujícího se na masáže po porodu – ten vám pomůže v boji proti bolesti a unaveným svalům. A nezapomeňte, klíčem je pravidelnost, protože je to investice do vašeho zdraví, pohody a samozřejmě i krásy.

Napsat komentář