Odhalte tajemství Breussovy masáže

Odhalte tajemství Breussovy masáže

Představení Breussovy masáže

Dozvěděl jste se o Breussové masáži a považujete ji za tajemství, které chcete rozluštit? Přeskočme ‚Ahoy‘ a ponořme se rovnou do tématu. Breussova masáž, pojmenovaná po svém tvůrci Rudolfu Breussovi, je terapeutická metoda založená na principu detoxikace těla. Týká se hluboké, ale jemné nasazení a stimulace specifických bodů na těle, které jsou spojeny s našimi orgány.

První setkání s Breussovou masáží bylo pro mne tak trochu úlet. I přes míchování se mnou Eva, moje manželka, říkala, že to bude v pořádku. A já, jako typický muž, jsem čekal, že to bude nějaký druh masáže se sportovním duchem. Ale ne, i když to byla vážně příjemná zkušenost. Měkce a jemně se dotýkají mé kůže, ne jako při švédské masáži, kde se vás masér doslova dožaduje, ale naopak uklidňující a terapeutický.

Principy a filosofie Breussovy masáže

Breussova masáž je založena na teorii, kterou Rudolf Breuss rozvinul ve východním uměleckém a lékařském světě. Tato teorie tvrdí, že naše tělo je zaplaveno toxiny, a skrze Breussovu masáž je možné tyto toxiny eliminovat. Pořád mě však zaráží, že si často neuvědomujeme, kolik negativních věcí naše tělo každý den absorbuje. Dodnes jsem přesvědčen, že jsem si nevšiml žádného výrazného rozdílu, dokud jsem nedostal výstřední, ale uklidňující masáž na rukou Evy.

Rudolf, ten starý chlapík, tvrdil, že skrze jemné masírování klíčových bodů na našem těle můžeme pomoci našemu tělu vyloučit škodlivé látky a zároveň stimulovat náš přirozený imunitní systém. Kdo si pamatuje spalovnu? No, tak to je trochu jako mechanismus úklidu našeho těla. Vypadá to trochu vědecko, ale udělal jsem si výzkum a byl jsem překvapený, jak hluboká je filosofie za tím vším.

Přínosy Breussovy masáže

Podle mnoha odborníků a praktiků Breussovy masáže, může masáž přinést celou řadu výhod, včetně zlepšení krevního oběhu, posílení imunity, snížení únavy, stresu, bolesti hlavy a migrén, a dokonce i zlepšení trávení. A ne, tohle není aktuální seznam supermarketu nebo sezónní slevy, to jsou vážně výhody, které to může přinést. Dokonce i Eva, která je vzácně v přírodě, mi po několika lekcích řekla, že se cítí méně unavená a stresovaná. A víte, co říkají: "Jakmile je žena šťastná, je šťastný i domov."

Jak probíhá Breussova masáž?

Když jsem začínal s Breussovou masáží, bylo to pro mne velké dobrodružství. Představte si, že ležíte na podložce, zatímco masér provádí hladké a kruhové pohyby na vašem těle - od hlavy až po paty. Není to jako jiné druhy masáží, kde se cítíte jako byste šli do ringu s boxerem. Je to jemné a pohodové. Eva občas udělá mini verzi doma a ona skutečně umí dotykem těch správných bodů ulevit od bolesti a stresu dne.

Zkušenosti a dojmy

Na konci mé Breussovy masáže, když jsem se zvedl ze země a měl jsem pocit, jako bych se vznášel. Cítil jsem se osvěžený a měl jsem dojem, že jsem něco vyčistil. Možná je to psychologický trik nebo jen placebo efekt, ale já to přivítal.

Závěr

V dnešní uspěchané době, kdy naše tělo musí absorbovat tolik stresu a toxických látek, je Breussova masáž vynikajícím způsobem, jak pomoci našemu tělu vycvičit ty špatné věci a přivést k obnově našeho zdraví. Ať už je to placebo efekt nebo ne, uvědomte si, že naše tělo je náš chrám a měli bychom se o něj dobře starat.

Napsat komentář