Překvapivé výhody Dornovy metody

Překvapivé výhody Dornovy metody

Proč zvolit Dornovu metodu?

Znáte to, když vás začne něco bolet a nevíte, co s tím? Já ano. A vím, že i Karel to zná. Než jsem objevila Dornovu metodu, všechno bylo jiné. Pikující bolest v zádech, která nás donutila zastavit se v polovině rodinné procházky, nás dostala mnohokrát. Martina nás vždycky zklamaně sledovala, když jsme nebyli schopni dojít až na její oblíbené dětské hřiště. Dornova metoda byla naše spása.

Co je Dornova metoda?

Dornova metoda, yep, zní to trochu jako jídlo z exotickejch restaurací. Ale nebojte, je to léčebná metoda, která má za cíl odstranit bolesti zád a kloubů. Vznikla v Německu a jejím zakladatelem je Dieter Dorn. Jak už název napovídá, metoda je pojmenována po něm. Metoda je založena na manuální terapii, která se zaměřuje na korekci stavce a šlach. A to všechno v maximálním souladu s tělem pacienta.

Jak funguje Dornova metoda?

Nyní se dostáváme k tomu nejzajímavějšímu. Jak tato metoda vlastně funguje? Dornova metoda je založena na aktivní účasti pacienta. Moje terapeutka mi vždy říká, že je to jako taneční kroky. Musíte se naučit správné pohyby, správný rytmus a potom můžete začít tančit. A právě v tomto tanci se hvězdy přenesou na vaše tělo a léčení začne.

Výhody Dornovy metody

A teď se konečně dostáváme k těm překvapivým výhodám, o kterých chci povědět. Zaprvé, Dornova metoda je velmi mírná. Nedochází k žádným násilným pohybům nebo manipulacím. Za druhé, tato metoda je velmi efektivní. Velká většina lidí, včetně Karela a mě, hlásí výrazné zlepšení po prvních sezeních.

Dornova metoda při praxi

A teď už bych chtěla sdílet naši osobní zkušenost. Karel měl problémy s křížem už dlouho. Snažila jsem se mu pomoci, jak jsem mohla, ale nic nebylo tak efektivní jako Dornova metoda. Během několika sezení u terapeuta se jeho stav výrazně zlepšil. Martina už nemusí být zklamaná, že nejsme schopni dojít až na její oblíbené hřiště. A co je nejlepší, i Miloš, náš pes, je šťastnější, když vidí, že jsme šťastní.

Mých tipů pro úspěšné využití Dornovy metody

Nakonec bych chtěla sdílet pár tipů, které nám pomohly využít Dornovu metodu na maximum. Především je důležité najít si dobrého terapeuta. A dále, je důležité, aby jste metodu důsledně dodržovali. Pokud dodržíte tato doporučení, jsem si jistá, že Dornova metoda bude pro vás tak účinná, jak byla pro nás.

Napsat komentář