Anticelulitidní masáž: Jaké jsou její výhody?

Anticelulitidní masáž: Jaké jsou její výhody?

Proč je anticelulitidní masáž tak oblíbená?

Anticelulitidní masáže oceňuje řada žen, a to nejen v Praze, ale po celé České republice. Můj domov, Plzeň, je svědkem rostoucí popularity tohoto fenoménu. My ženy jsme vždy hledaly způsoby, jak se cítit lépe, vypadat lépe a navíc zdravěji. Je též zajímavé, že v tuto chvíli při pohledu na svět kolem sebe si uvědomuji, že jsou to právě tyto drobné okamžiky péče o sebe, které nás činí šťastnějšími.

A v tom je právě kouzlo anticelulitidní masáže. Nejenže bojuje proti nevzhlednému jevu zvanému cellulitida, ale také poskytuje okamžik hluboké relaxace a uvolnění. To je důvod, proč jsem se rozhodla tento článek věnovat právě této tématice. Kdo by nechtěl odstranit dvě mouchy jednou ranou?

Takže, co že to vlastně anticelulitidní masáž je a jaké má výhody? V podstatě je to technika, která se zaměřuje na určité oblasti těla s viditelným projevem cellulitidy, a to masírováním a hnětením těchto míst. Pro některé z nás je tato představa trochu nepříjemná, ale věřte mi, výsledky stojí za to.

Podpora cirkulace a detoxikace těla

První a možná jedna z nejdůležitějších výhod anticelulitidní masáže je zlepšení cirkulace krve. Možná si říkáte, proč by mě měla zajímat moje cirkulace krve? No, jednoduše řečeno, bez dobré cirkulace by naše tělo nemohlo fungovat. Krev nese kyslík a živiny do buněk, odstraňuje z těla odpadní produkty a - a to je klíčové - také podporuje přirozenou schopnost těla odstraňovat tuk. Při masáži se stlačují a uvolňují svaly, což pomáhá uvolnit toxiny. Ty jsou pak naše tělo schopno snadněji a efektivněji odplavit.

Zlepšení vzhledu pokožky

Další fantastickou výhodou anticelulitidní masáže je zlepšení vzhledu pokožky. Masáž zvyšuje průtok krve, což může vést k jemnější a zdravější pokožce. Při masírování oblastí postižených cellulitidou dochází také k rozbíjení tukových buněk, které se pak mohou dále odbourávat. Tím se pokožka stává hladší a pružnější. Navíc, kdo by nechtěl mít jemnou a zářivou pokožku?

Relaxace a uvolnění

No a samozřejmě je tu ještě pocit relaxace a uvolnění. Ať už jde o stres z práce, třeba jako mám já s úklidem po našem labradoru Maxovi, nebo z vyčerpání z výchovy dítěte (ano, hovořím o tobě, Vlastimile), tak každá maminka potřebuje chvíli pro sebe. Anticelulitidní masáž je jako malý mini dovolenkový útěk. Jen si lehnout, relaxovat a pocítit, jak se nejen tělo, ale i mysl uvolňuje. Toto je skutečně jeden z těch okamžiků, které nám pomáhají nabrat nové síly.

Závěrečné myšlenky

Celulitida je něco, co nás trápí snad všechny ženy. Ale díky anticelulitidní masáži, to je něco, co můžeme začít bojovat s chutí a optimismem. Tak, jako říkám svému synovi Vlastimilovi, který se učí na zkoušky: "Není nic, co by se nedalo překonat s trochou úsilí a pevné vůle". Chci vás všechny povzbudit, abyste vyzkoušely anticelulitidní masáž a viděly samy na vlastní pokožce její účinky. Samozřejmě, každá z nás je jedinečná a co funguje pro jednu, nemusí fungovat pro druhou. Ale s odhodláním a trpělivostí, my, ženy, dokážeme vše! Ať už je to boj s cellulitidou, psovi Maxovi uhánějícího po dvoře, nebo povzbuzení syna při přípravě na zkoušky - nikdy neztrácejte naději a nevzdávejte se.

Napsat komentář