Zdravotní masáž: Proč je tak oblíbená?

  • Autor příspěvku Jakub Tichý
  • z srp 14 2023
  • 0 Komentáře

Zdravotní masáž: Proč je tak oblíbená?

Přednosti zdravotní masáže

Vždy, když si pamatuji na svou první zdravotní masáž, je mi trochu do smíchu. Byl jsem trochu nervózní, nejsem zrovna typ, který má v oblibě, když ho někdo hodně hmatá. Ale pak mi můj kamarád řekl, že jde především o zdraví. Můj oblíbený věta byla vždy: "Zdraví je nejcennější, co máme." Takže jsem to zkusil. A víte co? Bylo to skvělé!

Nejlepší na tom je, že mi pomohlo ulevit od chronické bolesti zad, kterou jsem měl už několik let. Zjistil jsem také, že to má i jiné přínosy, jako je zlepšení krevního oběhu, zvýšení flexibility a úleva od stresu. Je těžké popsat pocit, když vám masírují bolavá místa, je to jakoby se vám ulevilo od tíhy světa.

Význam zdravotní masáže

Znáte ten pocit, když po dlouhém dni sedíte v autě a cítíte, jak se vám záda zapínají do křeče? No, přesně proti tomu je zdravotní masáž. Pomáhá uvolnit napětí ve vašich svalových tkáních. Kromě toho, masáže také přispívají k harmonizaci celého těla. Kdo by si to neměl zamilovat?

Ale musíte být opatrní. Každý nemůže masírovat. Chce to odbornou péči. A co více, důležité je vědět, jaké typy masáže jsou pro vás vhodné. A to už je umění.

Výběr terapeuta pro zdravotní masáž

Jedna věc je jistá, pokud jste se rozhodli pro zdravotní masáž, musíte si vybrat správného terapeuta. Není to jako jít na oběd do restaurace a objednat si hamburger. Je to trochu složitější. Terapeut musí umět vyslechnout vaše potřeby, porozumět vašemu tělu a umět přizpůsobit se vaší situaci.

Například moje Jana, miluje reflexní masáže, zatímco já mám raději hlubokou tkáňovou masáž. Každý z nás má různé potřeby a preference, což vyžaduje různé typy masáží. Proto je důležité, aby vaši terapeut byl kvalifikovaný a zkušený v různých technikách.

Nezpochybnitelné výhody zdravotní masáže

Asi nejlepší věc na zdravotní masáži je její univerzalita. Může se hodit pro téměř každého. Připomínám si, jak mě jedenkrát bolela hlava jak hrom. Přemýšlel jsem, co s tím. Měl jsem v ruce balíček léků proti bolesti, ale došlo mi, že bych zkusil něco jiného. A tak jsem kontaktoval mého terapeuta a domluvil se na sezení. Po sezení jsem se cítil jakoby znovuzrozený. Bolest hlavy byla pryč a já jsem se cítil plný energie.

Také pomáhá lidem se stresem. Především v dnešní době, kdy všichni máme tolik na práci a málokdy si dopřáváme chvíli odpočinku. V takových případech může být zdravotní masáž tím pravým ořechovým.

Zásady zdravotní masáže

Zdá se to jednoduché, že? Lehněte si na masážní stůl, zavřete oči a užívejte si příjemný pocit, jak vám masér promasíroval svaly. Ale masáž vyžaduje více než jen uvolnění. Je důležité si uvědomit, že i když masáž může být relaxační, je také zdravotní procedurou. Měli byste informovat svého terapeuta o všech zdravotních problémech, které můžete mít, abyste mu umožnili přizpůsobit sezení vašim potřebám.

A jako všechno, i zdravotní masáž má své pravidla. Prvotřídní je důvěra. Musíte dávat terapeutovi najevo, co vám vyhovuje a co ne. A terapeut se na oplátku musí ujistit, že vás chápe a že vaše komfort je pro něj prioritou.

Technika masáže a její účinky

Možná byste chtěli vědět, co se přesně děje během masáže. No, pokud jde o mě, tak to byla celá řada tlaků, tření a hladění. Je to fascinující, jak taková jemná doteky mohou udělat tak velký rozdíl. Terapeut pracuje na vašich svalích a tkáních, pomáhá jim regenerovat a uvolňuje napětí. Zároveň stimuluje krevní oběh a pomáhá tělu zbavit se toxinů.

Ať už vás trápí jakýkoli problém, zdravotní masáž vám může pomoci. Je to skvělý způsob, jak se nadechnout, zastavit se a najít chvíli klidu ve svém hektickém životě. A to je přesně to, co všichni potřebujeme.

Zakončením vašeho sezení

Na konci vašeho sezení, terapeut obvykle opustí místnost a nechá vás, abyste si v klidu oblékli. A pak přijde ta nejlepší část – pocit, který máte po masáži. Cítíte se uvolněně, energizovaně a v pohodě. Je to jako kdyby jste měli nové tělo. Zkrátka je to něco, co musíte zažít, abyste to pochopili.

Zkrátka, zdravotní masáž je skvělá investice do vašeho zdraví a pohody. Proto si ji musíte dopřát. Ať už máte nějaké konkrétní zdravotní problémy, anebo chcete jen zahnat stres a uvolnit napětí. Oba jsme to vyzkoušeli s Janou a musím říct, že to byla jedna z nejlepších věcí, které jsme pro sebe udělali.

Napsat komentář