Co očekávat od čokoládové masáže

Co očekávat od čokoládové masáže

Čokoládová masáž - sladká pokušení pro vaše smysly

Sladké aroma čokolády v nose, hladký dotek na pokožce, pocit pěstě kulturního ošetření těla. To vše nabízí čokoládová masáž. Začne to nevině - malý kousek čokolády položený v ústech k posilnění smyslové zkušenosti. Ale uvědomte si, že se právě potápíte do světa, v němž je čokoláda nejen sladkostí, ale také metodou relaxace.

Kde se vzalo, odkud Čokoládové masáže

Čokoládové masáže pocházejí z Mexika. Kdo by to byl řekl, že? Mayové používali čokoládu při rituálech a obřadech, a věřili, že dodává tělu energii. No, já to musím potvrdit! Pak jim Španělé přinesli kakaové boby domů a učinili z nich lahůdku, která dobyla celý svět. A teď máme smyslné potěšení ve formě čokoládových masáží. Jak se vlastně Mexičané dostali na nápad čokoládové masáže? Jen si představte ten moment: "Mám nápad! Co když vyzkoušíme čokoládu na kůži místo naše huby?" Život opravdu píše pěkné žertíky.

Výhody a účinky čokoládové masáže

Čokoládová masáž má pro tělo několik výhod. A to nejen proto, že čokoláda má naše tělo ráda. První a nejdůležitější je relaxace. Po dni plném stresu je masáž ideální způsob, jak se zklidnit a uvolnit. Čokoláda navíc obsahuje serotonin, tedy hormon štěstí. Takže si můžete být jisté, že po čokoládové masáži budete mít pocit štěstí a radosti.

Jen si vzpomeňte na svůj poslední náročný den. Co je lepšího než vědět, že se můžete těšit na masáž ve světle svíček s vůní čokolády? Což mě přivedlo k dalšímu bodu - hydratace. Čokoláda obsahuje antioxidanty, které pomáhají hydratovat a vyživovat pokožku. Myslím, že nemusím dodávat, že hydratovaná a vyživená pleť je tou nejlepší reklamou na sebe sama. Drobné vrásky zmizí a vy se cítíte svěží a zářiví.

Ale to vše není vše, co čokoládová masáž nabízí. Když jsem poprvé vyzkoušela čokoládovou masáž, pocítila jsem mimo jiné také úlevu od bolesti. Čokoláda obsahuje látky, které uvolňují napětí a zklidňují svaly. To je ideální především pro nás, kteří trpíme chronickými bolestmi svalů nebo jsme sportovci.

Čokoládová masáž - Jak probíhá

Když se píšu o čokoládové masáži, asi si představujete, že vás potřou nějakou obyčejnou čokoládou. No... ne zcela. Jde o speciální masážní čokoládový olej, který je hladký, teplý a vůně je... prostě nádherná. Pokožka po něm září a voní tak sladce...

K prvnímu zážitku s čokoládovou masáží jsem došla se svým manželem Karel. Bylo to k naší pětileté svatební výročí a Karel si předem rezervoval termíny pro nás oba v jednom z wellness center v Českých Budějovicích. Chvíli jsem zvažovala, jestli mám s sebou vzít naši dceru Martinu, ale nakonec jsme se rozhodli, že to bude náš "den pro dospělé".

Samotná masářka byla velmi profesionální a za pár minut jsem se cítila jako v sedmém nebi. Měla jsem pocit, že se mi tělo rozpouští v nebi a já jsem byla svědkem něčeho přímo magického. A Karel? Karel říkal, že se cítil jako ve filmu "Mezi námi děvčaty", když zjistil, že se na něj počítá s použitím čokolády!

Po masáži jsem se cítila naprosto ohromená. Můj stres zmizel a já jsem se cítila jako nový člověk. Poté se nám dostalo překvapení. Součástí čokoládové masáže byl také malý pomerančový dortík s čokoládovým krémem. A pak jsme si uvědomili, že je to dokonalý zážitek. Ano, čokoládová masáž je pro tělo, ale také pro duši.

Čokoládová masáž je skutečně zážitek, který si musíte dopřát. Jsem si jistá, že se stane vaší novou oblíbenou metodou relaxace. A nezapomeňte, vždy je dobré cítit se dobře. Takže, když budete mít další náročný den, nechte si udělat čokoládovou masáž a užijte si pocit štěstí a klidu. Ať žije čokoláda!

Napsat komentář