Čokoládová masáž: jak ji můžete využít pro omlazení pokožky

Čokoládová masáž: jak ji můžete využít pro omlazení pokožky

Proč si zvolit čokoládovou masáž?

Věděli jste, že čokoládová masáž, nejenže vynikajícím způsobem zahřeje tělo, ale mimo jiné disponuje i silnými antioxidačními vlastnostmi? Možná si říkáte, že já jako maminka nemám čas si něco takového dopřát. Ano, je to tak, neustálý kolotoč povinností, kojení, přebalování ani výběr nových škol pro Adelu a Bereniku mi moc času na “čoko-hýčkání" nenechává. Ale věřte mi, pokud si najdete čas na čokoládovou masáž, nebude to jen o tom, že si dopřejete pořádnou dávku relaxace, ale ujistěte se, že to bude mít pozitivní účinky i na pokožku vašeho těla.

Jak probíhá čokoládová masáž?

Už Filipino, můj manžel, se mě několikrát ptal na to, jak vlastně čokoládová masáž probíhá. Patří k těm skeptikům, co dávají přednost klasické sportovní masáži a myslí si, že čokoláda je jen na jídlo. Ale kdo by mu to vyčítal, že? Čokoládová masáž začíná aplikací speciálního čokoládového oleje na tělo. Proces je pak pokračován dlouhými a jemnými pohyby masérky. Tím se zvyšuje krevní oběh a stimuluje lymfatický systém. Tělo se postupně uvolňuje a pocit blaha se stává intenzivnějším. Výjimečnost tohoto typu masáže spočívá i v tom, že se používá teplý čokoládový olej, díky čemuž kromě blahodárného účinku na pokožku zažíváte i jedinečný zážitek pro smysly.

Výhody čokoládové masáže pro pokožku

Není bez zajímavosti, že kakaové boby, ze kterých se vyrábí čokoláda, obsahují vysoký podíl antioxidantů, které působí proti stárnutí pokožky. Zároveň mají skvělé hydratační vlastnosti a jsou bohaté na hydratační složky. Nedokážu vám popsat ten pocit, když se naší chameleon Lukáš snaží olízat čokoládu z mé nohy. Stejně tak jako já, i on je na té čokoládě opravdu závislý!

Zaznamenala jsem skutečné výsledky?

Na otázku, jaké byly moje skutečné výsledky po čokoládové masáži, odpovím zcela upřímně. Po absolvování celé řady těchto masáží jsem si všimla, že moje pokožka je mnohem pružnější a hladší. Zmizely mi drobné vrásky, což je skvělé, protože nikdo z nás nechce vypadat starší, než je, že? Ale třeba na to Filip, můj manžel, nějak zapomněl, když mi na poslední narozeniny koupil několik balení - jak si myslel - vhodného antivráskového krému.

Čokoládová masáž jako důležitá součást mé beauty rutiny

Čokoládová masáž se pro mě stala důležitou součástí mé beauty rutiny. Práve díky tomu dokážu udělat rovnováhu mezi rodinnými povinnostmi a chvílemi, kdy se můžu věnovat sama sobě. Vím, že mnoho matek si myslí, že na sebe nemají právo myslet. Ale já jsem jiného názoru. Jsem přesvědčena o tom, že když se cítím dobře, jsem schopna být lepší matkou pro Adelu a Bereniku a lepší manželkou pro Filipa. A věřte mi, pokaždé, když se dám dohromady a jdu na čokoládovou masáž, cítím se jako znovuzrozena.

Závěrečné myšlenky a tipy

Na závěr bych ráda zopakovala, že čokoládová masáž je skvělý nástroj pro omlazení pokožky, ale také pro celkové uvolnění a zažití příjemné chvíle jen pro sebe. Překonejte svůj vnitřní odpor a zamiřte do masážního salonu. A pokud máte pocit, že byste to chtěli vyzkoušet doma, není nic jednoduššího. Existuje spousta návodů, jak si připravit vlastní čokoládový masážní olej. A kdo ví, třeba by to mohl být i skvělý způsob, jak zpestřit intimní chvíle s partnerem. Ale na to bych měla Filipovi, mému manželovi, asi trochu více vysvětlit ;-).

Napsat komentář