Thajské masáže: Jak na ně a proč je vyzkoušet

Thajské masáže: Jak na ně a proč je vyzkoušet

Výhody thajských masáží

Už jste slyšeli o thajských masážích? Já si osobně myslím, že jsou to jedny z nejlepších masáží na světě. Ale neberte to jen tak od mě - jmenuji se Karel a jsem úplně posedlý thajskými masážemi. A víte proč? No, nabízejí celou řadu fantastických výhod. Patří sem snížení stresu, zlepšení cirkulace, zvýšení flexibility, zmírnění tělesných bolestí a bolestí a mnoho dalšího. Navíc se říká, že thajské masáže mohou dokonce zlepšit kvalitu spánku a zvýšit celkovou energii.

O čem jsou thajské masáže

Představte si, že ležíte na podušce na podlaze, zatímco masér pracuje na vašem těle, používá své ruce, lokty a dokonce i kolena, aby vás protáhl a uvolnil. Thajská masáž je unikátní kombinací jógy, akupresúry a reflexologie. Místo toho, aby používala oleje nebo krémy jako jiné formy masáže, thajská masáž pracuje na hlubokých tělesných tkáních skrze tlak a protažení.

Co očekávat od thajské masáže

Dobrá thajská masáž by měla být jako jóga bez námahy. Měli byste cítit, jak se vaše tělo postupně, ale jistě protahuje a uvolňuje. Průběh masáže může zahrnovat řadu postojů, které simulují jógové pozice, a masér vám může pomoci dosáhnout hlubšího protažení, než byste mohli sami. A nebojte se, pokud nejste tak flexibilní - thajské masáže jsou určeny pro všechny typy těl, od těch nejflexibilnějších po ty, které by mohly použít trochu pomoci.

Pravidla thajské masáže

Thajská masáž má několik pravidel, která by měla být dodržována pro co nejlepší výsledky. Před masáží byste měli být plně oblečeni a měli byste si sundat všechny šperky. Nejezte těsně před masáží, protože masáž může způsobit nepohodlí na plný žaludek. A pokud jste těhotná, měli byste se o tom s masérem rozhovořit předem, protože některé techniky thajské masáže mohou být pro těhotné ženy nevhodné.

Thajské masáže a já

Popravdě, moje první zkušenost s thajskou masáží byla zcela náhodná. Byl jsem na dovolené v Thajsku a přítel mi doporučil místní masážní salon. Byl jsem zvědavý, tak jsem to vyzkoušel. Nebyl jsem si jistý, co mám očekávat, ale po prvním sezení jsem byl naprosto nadšený. Cítil jsem se uvolněně, energicky a můj zažívací systém pracoval jako hodinky! Od té doby se snažím absolvovat thajskou masáž co nejčastěji.

Tipy pro thajskou masáž

Mám pro vás několik tipů, jak se připravit na thajskou masáž. Především, ujistěte se, že jste zdraví a že nemáte žádné zdravotní problémy, které by mohly být zhoršeny masáží. Dále, přineste si pohodlné oblečení, které vám umožní volný pohyb. Pokud se cítíte trochu nervózní, dejte si před masáží třeba nějakou relaxační čajovou směs. A nakonec, nezapomeňte se po masáži dostatečně hydratovat. Myslím, že když vyzkoušíte thajskou masáž, budete stejně nadšeni jako já.

Napsat komentář