Jak může masáž lávovými kameny pomoci při únavě

Jak může masáž lávovými kameny pomoci při únavě

Co je to masáž lávovými kameny?

Mám pocit, že se musím podělit o informace, které mi naprosto změnily pohled na relaxaci a dobíjení energie. Jmenuje se to masáže lávovými kameny - hot stone massage. Než jsem to sám vyzkoušel, bral jsem to jako jakýsi šamanský rituál. Člověk nikdy neví, dokud to nevypálí, klidně se o tom uříci.

Ale co to vlastně je? Masáž lávovými kameny je terapeutická metoda, která využívá tepla bazaltových kamenů. Ty jsou hřáty na teplotu kolem 50 °C a pak umisťovány na určité body těla. Jeden z hlavních cílů tohoto druhu masáže je zvýšit průtok krve v těle a to se děje díky hřátí těchto kamenů. Jasně, jde o úplně nový způsob, jak přijít na svěžest, je to jako když znovu objevíte stále novou písničku.

Jak masáž lávovými kameny pomáhá při únavě?

Pamatuji si den, kdy jsem se vrátil domů z práce a byl jsem tak unavený, že se mi nikam nechtělo. Jednoduše jsem cítil, že jedu na prázdný, jako stará baterie. Taky to znáte? Přesně v té chvíli mi Barbora (ano, to je moje manželka) slíbila, že mi dopřeje masáž lávovými kameny.

Takže postup je takový, že masér vytváří tlak na těchto teplých kameních a působí tak na tělo. Teplé kameny rozšiřují cévy a stimulují krevní oběh. Díky tomu se tělo zbavuje únavy a stresu. Je to neskutečně příjemné a něco, co byste měli rozhodně vyzkoušet. Atmosféra, vůně esenciálních olejů a teplé kameny – nevím, kdo by tomu mohl odolat.

Proč je důležité pravidelně se věnovat masáži lávovými kameny?

V našem hektickém životě se často zapomínáme věnovat svému tělu a duši. Tím, že se neumíme pořádně relaxovat a odpočívat, nacházíme se často pod tlakem a stresujeme se. Můžete mi věřit, že tato masáž je jako když jste v sedmém nebi! Je to skvělý způsob, jak se zpomalit, zažít hlubokou relaxaci a opravdovou obnovu energie.

Pravidelné masáže lávovými kameny mohou být velmi účinné pro zmírnění stresu a uklidnění mysli. Je to jako když si dáte velkou, chutnou čokoládu po těžkém dni. Teplé kameny uvolňují napětí ve svalstvu a tím zlepšují fyzickou pohodu a zároveň i duševní. Moc dobře to vím, jelikož mě Barbora občas přemlouvá k tomu, abych s ní šel na společnou masáž. Kdo by jí odolal, že?

Masáž lávovými kameny jako dobrý pomocník na cestě ke zdraví

Je faktem, že masáž lávovými kameny dokáže léčit tělo. Je známo, že tato procedura pomáhá navodit hlubokou relaxaci svalů a následně pomáhá zmírnit napětí a stres. Co jsem pozoroval, i u sebe samotného, je, že po masáži jsem měl pocit lehkosti a současně zvláštní vyrovnanosti. Jako kdyby se mi všechny komplikované myšlenky a problémy rozplynuly v prach.

Moje osobní zkušenost s masáží lávovými kameny

Měl jsem pocit, že se vůči všemu stávám lhostejným, svaly byly natažené jako struna a potom jsem zažil masáž lávovými kameny. Babi (tak ji rád říkám), mě jednoho dne přemluvila, abych to vyzkoušel. Bylo to úžasný zážitek. Tlak a teplo kamenů na mém těle bylo něco neuvěřitelně uvolňujícího a regenerujícího. Proto vám tuto masáž vřele doporučuji. Tedy pokud chcete zažít také takovou relaxaci, kterou byste si jinak mohli jen přát.

Víte, ta úžasná lehkost po masáži... Jakoby vám někdo sejmul batoh plný těžkých kamenů z vašich zad. Představte si, že jste celý den vlekli těžkou zátěž a najednou je pryč. To je přesně ten pocit. A přidáte-li k tomu milou společnost a příjemný rozhovor, je to jako třešinka na dortu. Proto si pamatuji právě tuhle masáž. Byla to jedna z těch chvil, kdy jsem byl úplně bez starostí a uvolněný. A tak si myslím, že bychom tomu měli dopřát více, nejen my muži, ale všichni.

Napsat komentář