Jak odbarvit černé vlasy doma?

Jak odbarvit černé vlasy doma?

Příprava na odbarvení

Mnoho z nás v průběhu života experimentuje s různými druhy barev na vlasy, ať už je to pestrá paleta barev nebo jednoduché černé vlasy. Ale co když se nyní cítíte připraveni znovu objevit svou přirozenou barvu? Dnes budu hovořit o tom, jak odbarvit černé vlasy doma. Za prvé, pokud se rozhodnete odbarvit černé vlasy doma, je důležité představit si, jaký proces vás čeká. Neznamená to pouze jednoduché nanášení nějakého "odbarvovacího" prostředku, ale jedná se o dlouhodobý a postupný proces, jehož cílem je zdravý výsledek. Je vžitý mýtus, že jedno odbarvení změní vaši barvu vlasů z černé na světlou blond. Realita je ale bohužel jiná.

Výběr správného odbarvovacího prostředku

V obchodech dnes naleznete nespočet odbarvovacích produktů, takže výběr toho správného může být složitý. Pokud si nejste jisti, obraťte se na odborníka. Je dobré si uvědomit, že každý máme jiný typ vlasů a každý výrobek může mít na různý typ vlasů jiný efekt. Doporučuji si přečíst recenze na internetu a zapojit se do diskuzí, kde sdílíme zkušenosti.

Postup odbarvení

A tady je to, na co jste čekali - samotný postup odbarvování černých vlasů. Je důležité se připravit na to, že proces může být trochu chaotický. Je potřeba si správně namíchat odbarvovací prostředek a následně ho pečlivě a rovnoměrně aplikovat na vlasy. K tomu budete potřebovat gumové rukavice, štětec na vlasy a čas. Nezapomeňte, že výsledek nebude hned viditelný, bude třeba počkat aspoň půl hodiny, než se výrobek začne projevovat.

Krize, které vás mohou potkat

Může se stát, že proces odbarvování nepůjde hladce. Zkoušela jsem ho nedávno na vlastních vlasech a byla jsem zhrozena, když jsem zjistila, že se mi vlasy začaly zbarvovat do oranžova. Ale nenechte se odradit. I když se vám nedaří, mějte na paměti, že jde o proces a ne o jednorázový zážitek. Budete muset postup opakovat, dokud nedosáhnete očekávaného výsledku.

Péče po odbarvení

Jednou z nejdůležitějších částí tohoto procesu je péče o vlasy po odbarvení. Vaše vlasy budou po celém tom procesu určitě velmi unavené a oslabené, takže je důležité jim dodat dostatek výživy a hydratace. Masky na vlasy, balzámy, oleje - vše, co dodá vašim vlasům potřebnou výživu, je na místě. Pamatujte, že zdravé vlasy jsou krásné vlasy.

Alternativní metody odbarvení

Za zmínku stojí i alternativní metody odbarvování, kterými nám příroda nabízí šetrné řešení pro naše vlasy. Jednou z nich je med, který je známý svým odbarvovacím efektem. Můžete také vyzkoušet citronovou šťávu nebo skořici, ale pozor - tyto metody jsou mnohem pomalejší a vyžadují více opakování, než uvidíte výsledek.

Osobní příběh

A konečně, ráda bych se s vámi podělila o svůj vlastní příběh. Mám velmi tmavé, téměř černé vlasy. Jednou jsem se rozhodla, že si je odbarvím. Koupila jsem odbarvovací produkt, dala si na ruce gumové rukavice a začala proces. Všechno šlo podle plánu, dokud jsem si nevšimla, že moje vlasy začínají být oranžové. Byla jsem vyděšená a zároveň smíchy, protože můj kameleon Lukáš začal měnit barvu, když mě viděl v takovém stavu. Musela jsem proces odbarvení zopakovat ještě dva týdny, než jsem dosáhla výsledku, se kterým jsem byla spokojená. Takže si vzpomeňte na můj příběh, pokud se někdy rozhodnete odbarvit své vlasy doma. Ráda sdílím svou zkušenost, abych vám pomohla vyhnout se stejným chybám.

Napsat komentář