Breussova masáž: Zázračná léčba pro tělo a mysl

Breussova masáž: Zázračná léčba pro tělo a mysl

Začátek cesty s Breussovou masáží

Potřebujete obnovit svou energii, zredukovat stres a zvládnout náročnější úkoly? Breussova masáž se může stát vaší záchranou. Pamatujte si, že každá cesta začíná prvním krokem. A ten můj započal právě díky Breussova masáži. Považuji je za zázračnou léčbu pro tělo i mysl, která mi pomohla najít klid a vnitřní rovnováhu, i když byl můj život plný chaosu.

Dokonce i můj manžel, Filip, který bývá většinu času velmi skeptický k alternativním metodám léčby, musel uznat její pozitivní účinky. Po několika sezeních dokonale uvolnil a nyní vždy po těžkém dni chodí rád na masáž. A věřte mi, to se nestává často. Dodnes si pamatuji na jeho úsměv po první masáži.

Co je Breussova masáž a jak vám může pomoci?

Breussova masáž je terapie, kterou vyvinul rakouský lékař Johann Rudolf Breuss. Je to pomalá, velmi jemná a hluboká masáž páteře a sakrální oblasti, která je zaměřena na regeneraci meziobratlových plotének. Je určená zejména pro osobu se silnými bolestmi záda.

Dr. Breuss tvrdil, že neexistuje „opracovaná“ nebo „opotřebená“ ploténka, ale že je možné každou ploténku regenerovat za předpokladu, že se jí dostane potřebného odpočinku.

Jaké jsou hlavní benefity Breussovy masáže?

Breussova masáž má mnoho výhod, které tělo i mysl ocení. Odstraňuje fyzické i duševní blokády, napomáhá detoxikaci a zvyšuje pružnost pokožky. Zatímco fyzické účinky pociťujete téměř okamžitě, duševní účinky se objevují postupem času.

Často se stává, že po několika sezeních zjistíte, že se vám podařilo překonat špatné návyky, zklidnit mysl nebo zlepšit svůj život. A to je velmi silné. Výhodou je, že se jedná o přirozený způsob léčby, takže nemusíte se obávat žádných nežádoucích účinků.

Moje zkušenost s Breussovou masáží

Něco, co jsem začala využívat ještě předtím, než se Filip přidal, byla Breussova masáž. Tato masáž se stala jakýmsi tajemstvím, které mi pomohlo najít klid ve dne, kdy se zdálo, že ho nenajdu. Cítila jsem se unavená a vyčerpaná z každodenního života a všechno se zdálo být proti mně. Ale pak jsem objevila Breussovou masáž.

První sezení bylo zážitek, kterým se nedá popsat slovy. Cítila jsem, jak se tělo uvolňuje, energie proudí a mysl se vyrovnává. Byla to skutečně transformativní zkušenost. A upřímně, nechtěla jsem, aby skončila.

Jak vybírat správného terapeuta?

Výběr terapeuta je klíčový. Měla jsem štěstí, že jsem narazila na skvělou a empatickou ženu, která rozuměla mé situaci. Měla jsem pocit, že nejenže chápe, co mi je, ale také, že si umí představit, jak se cítím.

Proto vždy doporučuji hledat terapeuta, který vás dokáže pochopit a kterému důvěřujete. Je důležité cítit se při masáži komfortně a bezpečně.

Breussova masáž a jak správně masírovat

Jak již bylo zmíněno, Breussova masáž je velmi jemná a zvládnout její techniku může chvíli trvat. Takže pokud jste se rozhodli pro tento druh masáže, dejte si dostatek času na to, abyste se naučili její správnou techniku.

Rychlé pohyby a násilí nejsou při Breussové masáži na místě. Místo toho se zaměřte na jemné, pomalé a hluboké pohyby, a to i pokud se vám zdá, že je to neúčinné. Jde o to, aby se tělo a mysl mohly přizpůsobit a regenerovat.

Co čekat po Breussově masáži?

Po Breussově masáži se můžete cítit velmi uvolněně a klidně. Je běžné, že máte pocit, jako byste „vznášeli“. Měla jsem klienty, kteří mi řekli, že se po masáži cítili jako v „sedmém nebi“.

Je to opravdu zázračná léčba pro tělo i mysl. Její efekty si plně uvědomíte až po několika sezeních, ale i tak je jedno sezení velmi příjemné a uklidňující. Á tím bych ráda svou cestu s Breussovou masáží uzavřela a těším se na další zkušenosti, které s vámi budu moci sdílet.

Napsat komentář